Janek Bosko zaprasza na urodziny

Czy jest lepsza okazja do spotkania niż 200 urodziny przyjaciela? 20 czerwca, na warszawskiej Pradze, przy bazylice NSJ spotyka się cała salezjańska Polska. W ramach imprezy „Made by Heart. Wychowanie jest sprawą serca” będziemy świętować okrągłą rocznicę urodzin świętego Jana Bosko. Koncerty, spektakle i zabawa potrwają do białego rana! Wystąpią m.in. Tabu, Franchman, Acoustic Praise […]

Spotkanie Asystentów

Spotkanie odbyło się w dniach 24 – 26 października w domu rekolekcyjnym sióstr nazaretanek w Żdżarach, pod okiem Księdza Wikariusza Przemysława Solarskiego SDB i Siostry Marii ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Odpust i festyn parafialny ku czci św. Stanisława Kostki w Płocku

18 września to w liturgii Kościoła wspomnienie św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży, a dla parafian Stanisławówki w Płocku to uroczystość odpustowa. Zewnętrzne obchody uroczystości zostały przeniesione na niedzielę 21 września. Do oddania czci Bogu, za pośrednictwem św. Stanisława, parafianie przygotowywali się przez trzy dni, dzięki kazaniom przybliżającym postać Świętego Patrona, litanii ku […]

Wizyta Przełożonego Generalnego

Kolejnym etapem podróży po Polsce Ks. Ángela Fernándeza Artime była Inspektoria Warszawska św. Stanisława Kostki. 18 września, po południu, w dniu uroczystości Patrona Inspektorii, Przełożony Generalny przybył do stolicy, w towarzystwie Ks. Radcy Tadeusza Rozmusa i Ks. Sekretarza Horacio Lopeza, witany z radością przez współbraci, Rodzinę Salezjańską i młodzież.  

Ksiądz Bosko z nami

W dniach 6 – 7 września 2014 roku w Ostródzie odbyła się III Familiada Salezjańska. Przebiegała pod hasłem: „Ksiądz Bosko z nami”. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był ks. Henryk Bonkowski z Radą Prowincjalną Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Inspektorii warszawskiej.