Spotkanie Asystentów

Spotkanie odbyło się w dniach 24 – 26 października w domu rekolekcyjnym sióstr nazaretanek w Żdżarach, pod okiem Księdza Wikariusza Przemysława Solarskiego SDB i Siostry Marii ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Nasz formacyjny weekend rozpoczęliśmy w Warszawie, skąd w piątkowe popołudnie wyruszyliśmy do Żdżar, by przez modlitwę, konferencje, warsztaty, wymianę doświadczeń, wzrastać w powołaniu salezjańskim. Już w piątek podczas konferencji, ks. Przemek udzielił wielu wskazań i rad dotyczących naszej pracy z młodzieżą. Sobotnie przedpołudnie to czas wymiany doświadczeń jakie zdobywamy na naszych placówkach, a także okazja do integracji i wspomnień na wspólnotowym spacerze. Czas poobiedni spędziliśmy z s. Marią, psychologiem, która ukazała nam etapy drogi dojrzewania i rozwoju duchowego, a także zachęciła do pracy warsztatowej nad naszą przeszłością, która także ma wpływ ma nasze funkcjonowanie w Zgromadzeniu. Dzień zakończyliśmy projekcją filmu „Jak w niebie” ukazującego mechanizmy działania wspólnoty i we wspólnocie, a także dyskusją nad jego przesłaniem.

Niedzielę rozpoczęliśmy uroczystą jutrznią. W kazaniu, podczas Eucharystii, przypomnieliśmy sobie co jest powołaniem każdego salezjanina. Ksiądz Przemek podkreślił także rolę miłości braterskiej w funkcjonowaniu każdego z nas.

Spotkanie zakończyliśmy obiadem i rozjechaliśmy się do naszych miejsc pełnienia asystencji.

Naszemu Opiekunowi składamy serdeczne dzięki za poświęcony czas i każde słowo do nas skierowane.

kl. Akacjusz Cybulski SDB